Ako sa vyvíja trh nehnuteľností od začiatku 2024?

28.02.2024

"Tento článok sme pripravili spolu s našou hypotekárnou špecialistkou pani Evou Špaňovou"

V minulom roku bolo vzhľadom na stúpajúce úroky cítiť odkladanie zámeru o kúpu vlastného bývania. Po období lacných hypoték sa totiž situácia na trhu výrazne zmenila.

Od začiatku roku 2024 však sledujeme prebudenie záujmu kupujúcich, ktorí sú aktuálne vo veľkej výhode. Na trhu totiž nájdete najširšiu ponuku nehnuteľností za posledné roky! 

Na predaj sú zaujímavé a kvalitné byty a rodinné domy. Preto by vaša motivácia mala byť kúpa čo najlepšej nehnuteľnosti, ktorá bude v budúcnosti kvalitným bývaním či investíciou. 

Okrem širokej ponuky nehnuteľností na trhu, poskytujú developeri zaujímavé akcie. Výnimkou nie sú ani Lintavy, v ktorých Vám aktuálne ponúkame 50% zľavu na štandard interiéru.

V nasledujúcich týždňoch a mesiacoch očakávame prípadné postupné znižovanie úrokových sadzieb, ktoré na trhu spôsobia prudký nárast dopytu po nehnuteľnostiach. Zvýšený dopyt sa pravdepodobne premietne aj v konečných cenách bytov a domov.

Pre klientov býva dôležitý najmä výber nehnuteľnosti a to, za akú kúpnu cenu ju nadobudnú. Tieto dva faktory sa už zmeniť nedajú. Ak však váhate kvôli úrokovým sadzbám, vedzte, že ak príde k ich poklesu aj počas Vašej fixácie, tie sa zmeniť a refixovať vo väčšine prípadov dokážu… 

Pozrite si ponuku posledných voľných domov na Lintavách https://www.lintavy.sk/ponuka-byvania

 

Galéria